انواع روش و دستگاه های لاغری

لیپولیز چیست ؟

اگر بخواهم واژه لیپولیز را ترجمه کنم معنای آن تجزیه و خرد کردن چربی خواهد بود .بنابراین لیپولیز اصطلاحی است که به روش های تجزیه و خرد کردن چربی در بدن اطلاق میگردد .

لیپوماتیک و لیپوست و اولترازد و لیپولیزر یا لیزر لیپولیز و پال و ویزر و بادی جتتمام این ها دستگاه هایی هستند که به پزشک در امر لیپولیز یا خرد کردن چربی کمک میکنند.

لیپولیز اگر بخواهیم تخصصی تر به آن بپردازیم به هیدرولیز لیپیدها گفته میشود.
موفقیت لیپولیز یا همان چربی کشی به حالت ارتجاعی پوست و مقدار چربی انباشته شده شخص بستگی خواهد داشت. البته همیشه جراح مجرب تضمین کار شما خواهد بود.

تکنیک لیپولیزر چیست ؟

لیزر لیپولیز یا لیپولیزر یکی از تکنیک های ابتدایی برای لیپولیز یا خرد کردن چربی ها میباشد. در این متد جراح با تاباندن اشعه لیزر به سلول های چربی آنها را اصطلاحا لیزر میکرد.لیزر لیپولیز کارایی بالایی نداشت زیرا در حجم های بالا امکان سوختگی بیمار بسیار بالا بود. همچنین لیپولیزر یا لیزر لیپولیز سرعت به نسبت پایین و هزینه بالایی داشت که کم‌کم باعث منسوخ شدن آن شد.

از معایب دیگر لیزر لیپولیز توانایی کم این روش در جلوگیری از افتادگی پوست را باید نام برد.

 

لیپوماتیک چیست ؟

با توجه به معایب لیزر در از بین بردن چربی ها دانشمندان حوزه پزشکی اقدام به ارائه روش های جدیدتری کردند. یکی از کارآمدترین دستگاه های لیپولیز دستگاه معظم و بسیار کاربردی و با کیفیت لیپوماتیک می باشد.
لیپوماتیک اختراع یک جراح آلمانی میباشد که خود علاقه فراوانی به بحث جراحی لاغری داشته است و توانسته دستگاهی بسیار کارا و ایمن و بادوام همچون دیگر ساخته های آلمانی را به دنیای پزشکی ارائه کند.
لیپوماتیک با استفاده از امواج اینفراسونیک و روند امولسیون یا دوران برای خرد کردتن چربی استفاده میکند.
لیپوماتیک به علت استفاده از سیستم امنیتی فعال در هنگام مواجهه با بافت های غیر چربی توانایی توقف عملیات را دارد و به همین دلیل در مقابل آمبولی بسیار مقاوم است.
امواج اینفراسونیک و امولسیون لیپوماتیک سبب تحریک بافت کلاژن شده و از افتادگی و چروک شدن پوست جلوگیری خواهد کرد.
دستگاه لیپوماتیک دارای تاییدیه fda آمریکا بوده و در دنیای جراحی پلاستیک و لاغری دستگاهی خوشنام میباشد.
لیپوماتیک یا هر دستگاه لیپولیز دیگری جایگزین ورزش یا متدهای تغذیه ای نیست بلکه روشی است کمکی جهت بهبود شرایط ظاهری بیمار با تراشیدن و خرد کردن چربی های ناخواسته و توصیه میکنم‌ حتی پس از انجام این کار در نوع تغذیه خود تجدید نظر کنید.

لیپوماتیک توسط یک شرکت بلژیکی ساخته شده است و لیپوماتیک sp6 جدیدترین نوع این دستگاه است. هندپیس evamatic در کارایی بیشتر دستگاه بسیار موثر است.

لیپوست چیسست ؟

لیپوست یک دستگاه آلمانی است که جوایز بسیاری در زمینه لاغری را به خود اختصاص داده است. برخلاف لیپوماتیک که از سیستم cal برای امولسیون‌چربی استفاده میکرد دستگاه لیپوست از سیستمی به نام pal بهره میبرد که توانایی این دستگاه در مکش و لیپولیز چربی را بسیار بالاتر برده است.
لیپوست محلول تاموسنت را بسیار یکنواخت و در وسعت بیشتری پخش میکند. همچتین میتوان دمای این محلول را با دمای بدن‌ نزدیک کرد.
از مزایای دستگاه لیپوست قدرت بالای این دستگاه در تزریق چربی با تکنیک infiltration میباشد که نیاز به سانتریفیوژ را تقریبا منتفی کرده است و از گلوله شدن چربی ها جلوگیری میکند.

پال چیست ؟

پال power assisted liposuction یک دستگاه آمریکایی بسیار قدرتمند در زمینه پیکرتراشی و رفع چربی های ناخواسته میباشد.
پال لایپوساکشن به گونه ای طراحی شده است که کانولای آن انعطاف قابل توجهی دارد تا جراح کمترین میزان خستگی را تجربه کند.
در لاغری با دستگاه پال لرزش سریع نوک کانولا را داریم که باعث خرد شدن راح تر و سریع تر چربی ها میشود و همین امر در مقدار تخلیه چربی بسیار ناثیرگذار است. پیکرتراشی با دستگاه پال کبودی کمتری نسبت به بسیاری تکنیک های دیگر خواهد داشت.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید